Mikuláš

Ve středu 5. prosince navštívil žáky 1. stupně Mikuláš, kterého doprovázeli také andělé a čerti. Děti nedočkavě očekávaly jejich příchod již od rána. Po velké přestávce se dočkaly. V deset hodin se školou neslo řinčení řetězů a čertovské hudrování. Po příchodu do třídy si děti nejprve prohlížely mikulášskou družinu. Mikuláš utišil hlučné čerty, kteří se těšili, až si odnesou zlobivé děti do pekla. Poté přišlo na řadu čtení z Knihy hříchů, kterou pečlivě hlídal jeden z čertů. Téměř v každé třídě se našel nějaký nepořádník, který si neuklízí své věci, nebo nenosí domácí úkoly. Některé děti byly překvapené, že Mikuláš o jejich prohřešcích všechno ví. Slíbily mu, že se polepší. Nakonec společně děti zazpívaly písničku nebo zarecitovaly básničku. Děti z páté třídy měly dokonce připravený taneček. Ani mikulášská družina však nezůstala pozadu. Protože všechny děti byly šikovné, před odchodem jim čerti a andělé na oplátku zatancovali čertí šarádu zvanou „Bububu“. Nakonec děti dostaly od andělů perníčky. Mikuláš se zastavil také do sborovny. V závěru dne odešli čerti s nepořízenou a žádného hříšníka si do pekla neodnesli. Mikulášský den připravili žáci 9. třídy.

tn_obrazek_19154.jpg

tn_obrazek_19153.jpg